Florya Pilates Salonu

Florya Florya Plates Salonu Ve Sauna Merjezi Pilates, kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve genel olarak daha sağlıklı olabilmek için Joseph Pilates tarafından geliştirilen egzersiz sistemidir. Egzersizler, mat ve özel olarak tasarlanmış ekipman üzerinde gerçekleştirilir. Pilates sistemi, vücudun tüm bölümleri için egzersizler ve her çeşit aktivite için uygulamalar içerir. Yirminci yüzyılın başlarında ortaya çıkan pilates, her zaman döneminin bir adım önünde bir sistem olmuştur. Ancak yirmibirinci yüzyılın başlarına kadar popüler hale gelememiştir. Şu anda Amerika’da 10 milyondan fazla insan pilatesle uğraşmaktadır. Ve bu sayı her sene artmaktadır.
Pilates ve Nefes
Nefes, gayri ihtiyari bir işlevdir. Örneğin, geçici olarak nefesimizi tutabiliriz. Ama vücut yeterli oksijeni alamadığı zaman kendi kendine kaldığı yerden devam eder. Vücut, nefesi rahatlamak ya da metabolizmayı hızlandırmak için kullanır. Kalp atışı ya da kan basıncı gibi tipik vücut işlevleri, nefesin hızını ve derinliğini etkiler.
Pilates egzersizlerinde tam nefes kullanılır. Nefes alışın uzunluğu, nefes verişinkine eşittir. Nefes burundan göğüs kafesine alınır. Nefes alırken gögüs kafesinizin yanlara doğru açılmasına, verirken ise açılan göğüs kafesinizin yine içeriye doğru kapandığını hissetmelisiniz. Nefes ağız yolundan verilir ve diyafram tüm nefesi ciğerlerden boşaltırken karın kaslarınızda derin bir çukur varmış hissi uyandırır. Genel kural olarak, reformer egzersizlerinde yaylar uzadığında nefes alınır, geri çekildiğinde ise nefes verilir.
Nefesin bir çok faydası vardır:
1. Nefes almak, göğüs kafesini harekete geçirerek üst bedeni geliştirir ve nefes ile yapılan egzersizler sonucu kişinin akciğer hacim (VO2) kapasitesini gelişir.
2. Nefes vermek, lumbar stabilizasyonda hayati önem taşıyan transverse abdominus (iç karın kasları) ve oblikler gibi derin karın kaslarını birbirine geçirir. Bu da derin kaslarını efektif çalıştırarak egzersizdeki performansınızı arttırır.
3. Tam nefes tekniği, oksijeni çalışan kaslara ve beyine ulaştırırken, karbondiyoksidi de vücuttan atar.
4. Doğru nefes tekniği, günlük yaşantımızdaki bedensel faaliyetlerimizde performansı arttırır.
Pilates ve Kardiyo
Pilates, bir kuvvet egzersiz metodudur. Bu sebeple, sadece kaslarımız aktif olacak, kasların kullanacağı enerji kaynakları kullanılacak, ancak yağlar kullanılmayacaktır. Yağların enerjiye dönüşümünü sağlayabilmek için pilatesle beraber kardiyo aletlerini kullanmak ve yapılan kardiyonun süresini en az 30 dakika tutmak gerekmektedir. Kardiyo egzersizleri, uzun süreli yapılan, kalp dolaşım sistemini güçlediren, akciğer hacim kapasitesini geliştiren bir egzersiz yöntemidir ve ancak yağlar bu yöntemle enerji olarak harcanabilir. Eğer amacınız kilo vermekse, Pilates eğitimin, kardiyo ile desteklediğinizde amacınıza daha kolay ve hızlı ulaşırsınız.
Florya Florya Plates Salonu hizmetinizdedir. bakırköy ve civar bölgelerden ulaşım çok kolaydır.
Adres :Hatboyu Mektep Sok No:6 Florya Bakırköy İstanbul
Santral:0212 662 77 77 – 02126627171
Fax: 90 212 573 22 76
Gsm: 90 532 207 50 89
Bakırköy Florya Plates Salonu Sauna